Połamane zawiasy czy ogólnie uszkodzona obudowa w laptopie to nie lada problem, który może prowadzić do poważnych uszkodzeń, a w konsekwencji kosztownych napraw. Tworzywa sztuczne, z jakich zbudowane są te elementy, mają określoną wytrzymałość i często w trakcie eksploatacji pękają. Dodatkowo ruchome części podczas pracy, otwierania i zamykania sprzętu wyrabiają się, łamią i nieszczeją.

Pęknięty lub zapieczony zawias to niemałe zagrożenie dla obudowy ekranu, a nawet całej matrycy. Obciążenia i naprężenia, jakim w wyniku usterki poddawana jest górna klapa laptopa, mogą prowadzić do pękania kolejnych elementów plastikowych (obudowy), a nawet awarii komponentów odpowiedzialnych za właściwą pracę urządzenia (matrycy, inwertera czy płyty głównej).

Wbrew powszechnej opinii, wymiana zawiasów nie należy do banalnych czynności. Często jest to zajęcie czasochłonne, które wymaga rozebrania laptopa na części. Co więcej, drobne, plastikowe podzespoły są zazwyczaj słabo dostępne, a producenci ograniczają możliwość zakupienia zamienników, więc dotarcie do nich to również trudne zadanie.
Jeśli więc zauważycie luz albo nadmierny opór podczas zamykania/otwierania laptopa, zgłoście się do nas. W serwisie komputerowym przy ul. Fantastycznej 8/1a w Lublinie zajmujemy się różnymi usterkami, również takimi jak wymiana zawiasów w laptopie.

Uszkodzone zawiasy? zadzwoń, wymienimy je!