Nieduże wymiary, poręczna, zwarta konstrukcja i niewielki ciężar sprawiają, że laptopy cieszą się ogromną popularnością. Niezaprzeczalnym atutem jest to, że można je przenosić bez większych problemów i korzystać z nich w dowolnym miejscu: w pokoju na kanapie, przy stole w kuchni, w poczekalni na lotnisku, na ławce w parku. W konsekwencji użytkowanie tego rodzaju sprzętu przebiega nieco inaczej niż w przypadku komputerów stacjonarnych.

Mobilność sprawia, że raczej nie tworzymy oddzielnego, stałego stanowiska. Korzystamy z laptopa w różnych sytuacjach, stawiamy na blatach kuchennych, trzymamy na kolanach, nosimy w plecakach i teczkach także przy niesprzyjającej pogodzie. Nietrudno w takich wypadkach o zalanie. Wystarczy chwila nieuwagi, by szklanka z sokiem wylądowała na klawiaturze. Nie masz wodoszczelnej torby? Już deszcz zalewa urządzenie. Takich zdarzeń są tysiące, a awarie wynikające z zalania to codzienność.

Jak się zachować, gdy i my wylejemy płyn na laptopa? Po pierwsze, odłączamy urządzenie od prądu, wyjmujemy baterię. Następnie staramy się zatrzymać ciecz, by nie rozlewała się na inne elementy. Wycieramy szczeliny obudowy, matrycę, klawiaturę i wszystko, co dostępne jest z zewnątrz. Kategorycznie odradzamy rozbieranie komputera samodzielnie – przyniesie to więcej strat niż korzyści. Wreszcie jak najszybciej przekazujemy sprzęt do profesjonalnego serwisu. Im krótszy czas upłynie od chwili zalania do momentu przekazania laptopa w ręce fachowca, tym lepiej. W serwisie urządzenie zostanie poddane osuszaniu, oczyszczaniu i konserwacji.

Zdarza się, że klienci lekceważą powagę sytuacji i po paru godzinach od zalania, bez właściwej diagnostyki, uruchamiają laptopa. Nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli urządzenie działa, nie oznacza to jeszcze, że jest w pełni sprawne. Kolejne komponenty mogą ulegać niewidocznym w danym momencie uszkodzeniom.

W Fantastyczna Serwis zajmujemy się laptopami, telefonami i innymi urządzeniami po zalaniu. Przy tego typu awariach proponujemy najczęściej czyszczenie komputera. Oferujemy też usługę konserwacji komputerów. Nasza siedziba mieści się w dogodnym miejscu Lublina. Z łatwością tutaj trafisz, a my postaramy się niezwłocznie zapobiec poważnym zmianom po zalaniu.

Naprawa laptopów po zalaniu

Ocena 4,71/5 na podstawie opinii

Zalałeś laptopa? zadzwoń, naprawimy go!